Komunikat nr 5 Komisji Wyborczej UKW

Komisja Wyborcza UKW informuje, że wybory rektora UKW w kadencji 2024 – 2028 odbędą się w czwartek, 11 kwietnia o godz. 10:00 w Auli Atrium głównego kampusu Uniwersytetu przy ul. J. K. Chodkiewicza 30.

W zebraniu mogą wziąć udział wyłącznie członkowie Kolegium Elektorów oraz Komisji Wyborczej UKW.

Jeżeli w pierwszej turze głosowania żaden z kandydatów nie otrzyma wymaganej liczby głosów, druga tura głosowania odbędzie się tego samego dnia po ogłoszeniu wyników pierwszego głosowania i przerwie technicznej. W drugiej turze uczestniczą dwaj kandydaci z największą liczbą głosów z I tury.

Jednocześnie komisja wyborcza UKW informuje, że w dniu 8 kwietnia 2024 roku o godz. 14:00 w Auli Biblioteki UKW odbędzie się debata z kandydatami na rektora. Jej zasady zostaną określone w oddzielnym komunikacie.

Przewodniczący Komisji Wyborczej UKW
dr hab. Marek Salamonowicz, prof. uczelni