Komunikat Komisji Wyborczej UKW nr 30

1. Komisja Wyborcza UKW informuje, że w związku z koniecznością przeprowadzenia wyborów uzupełniających do Kolegium Elektorów UKW, Senatu UKW oraz Rad Dziedzin UKW kandydatury na członków Kolegium Elektorów, członka Senatu oraz członków Rad Dziedzin w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego będą przyjmowane na dyżurze członków Komisji Wyborczej w sali nr 105 w budynku głównym Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego przy ul. J.K. Chodkiewicza 30 w dniu: 3 listopada 2021r. w godzinach od. 9.00 do 14.00.
  2. Zebrania wyborcze  do Kolegium Elektorów, Senatu oraz Rad Dziedzin organizuje Komisja Wyborcza zgodnie z postanowieniami Statutu i informuje o nich w formie komunikatu.
  3. Członkiem kolegium elektorów mogą być osoby spełniające wymogi określone w Komunikacie Komisji Wyborczej  UKW nr 1.
  4. Członkiem Senatu oraz Rady Dziedziny mogą być osoby spełniające wymogi określone w Komunikacie Komisji Wyborczej UKW nr 16.
  5. W celu zgłoszenia kandydata zgłaszający powinien wypełnić i podpisać formularz zgłoszeniowy (oraz załączyć podpisane przez kandydata dokumenty:
  • oświadczenie o spełnieniu warunków do kandydowania na członka Kolegium Elektorów, członka Senatu, Rady Dziedziny oraz
  • jeden z dokumentów związanych z oświadczeniem lustracyjnym:
    • oświadczenie lustracyjne lub
    • informację o złożeniu oświadczenia lustracyjnego.
  1. Formularz zgłoszeniowy kandydata, wzór oświadczenia kandydata na członka Kolegium Elektorów, członka Senatu oraz członka Rady Dziedziny, wzór oświadczenia lustracyjnego oraz wzór informacji o złożeniu oświadczenia lustracyjnego znajdują się na stronie internetowej UKW w zakładce wybory 2020.
  2. Na stronie internetowej Instytutu Pamięci Narodowej w zakładce „Lustracja” została uruchomiona aplikacja o nazwie „System informacji o złożeniu oświadczenia lustracyjnego”. Aplikacja jest dedykowana osobom fizycznym, które złożyły w przeszłości oświadczenia lustracyjne, a nie pamiętają daty lub miejsca (organu przyjmującego) złożenia takiego dokumentu.
  3. Formularz zgłoszeniowy oraz wymagane dokumenty powinny być spięte.
  4. Dopuszcza się możliwość przekazania Komisji Wyborczej podpisanego formularza zgłoszenia kandydatury przez samego kandydata.
  5. Kandydatury, których zgłoszenia nie spełniają wymogów formalnych opisanych powyżej nie będą przyjmowane.

Przewodniczący Komisji Wyborczej UKW
dr hab. Janusz Wiśniewski, prof. uczelni